چاپ بنر

بی تردید فضاهای نمایشگاهی مدرن و امروزی، بدون پیشرفت و امکانات چاپ فضای بسته، امکان پذیر و قابل اجرا نبود. پوستر های تبلیغاتی نیز که از مهمترین ابزار های اطلاع رسانی است و در جوامع مدرن و در حال توسعه بیشترین نگاه ها را به خود معطوف داشته، هرگز به این درجه از پیشرفت نمی رسید. امکان چاپ با عرض بالا، در تیراژ دلخواه و کیفیتی بی نظیر و تکمیل چاپ بسیار گسترده و حرفه ای، دست طراحان غرفه و مشاوران تبلیغاتی را برای اجرای طرح های نو و جدید باز گذاشته است.

اغراق نیست اگر قسمت اعظمی از پیشرفت هنر و صنعت تبلیغات را به چاپ فضای داخلی مربوط بدانیم. شاخه ای که امروزه با سرعت غیر قابل تصوری در همه زمینه ها به پیش می رود، تا جایی که از نام خود فراتر رفته و عرصه را بر چاپ فضای باز تنگ تر کرده و آنقدر پیش می رود که محدودیت استفاده از آن در فضـای باز نیز از بین می رود و نقش خود را در تبلیغات محیطی پر رنگ تر می کند.مجتمع چاپ و تبلیغات الهه قلم که از پیشگامان چاپ دیجیتال در کشور است، با توجه به نیاز مشتریان خود، در گسترش این بخش نهایت توان خود را بکار گرفته است..
تعــدد و تنوع دســتگاه های چاپ فـضای داخلی و خارجی، استفاده از دستـگاه های تکمیــلی مدرن و متـنوع، مجهز بودن به ریپ های سخت افزاری و نرم افزاری قوی، بخش چاپ محیطی الهه قلم پارسیان را در ارائه خدمات بهتر با سرعت بیشتر یاری می کند.

دستگاه های چاپ عریض الهه قلم پارسیان

دستگاه چاپ بنر سیکو ۵۱۰

Seiko 510 banner printing machine

با قابلیت چاپ ۱۲۰ متر در ساعت

دستگاه چاپ بنر چلنجر FY3208H

challenger fy3208h banner printing machine

 

بنر چیست؟
بنرها پوسترهای تبلیغاتی در سایزها و اندازه‎های بسیار بزرگ به شمار می‌روند که پشت شیشه مغازه‌ها، بالای ساختمان‌ها، بر روی هواپیماها و … از آن‌ها استفاده می‌شود که مجموعه چاپ مدرن سابقه ای طولانی در چاپ بنر داراست .

انواع بنر
۱- بنر وینیل شبکه‌ای: این نوع بنر به دلیل داشتن خاصیت ضد آبی،برای آب و هوای مرطوب و باد و بارانی، مانند شمال ایران مناسب است که به صورت شبکه ‎ای طراحی شده و  باد را از بنر رد  میکند  و باعث می شود آسیبی به بنر وارد نشود.

۲- لمپوست بنر: این نوع بنر نوع جدید از سازه‌های تبلیغاتی می‌باشد که به دلیل مقاومت و انعطاف‌پذیری بسیار بالا در مقابل عواملطبیعی همچون وزش باد و باران، می‌توان از آن برای محیط‌ های بیرونی استفاده نمود،زیرا توانایی مقابله با بادهای شدید را دارد.لمپوست بنربه دلیل زیبایی و جذابیت منحصربه فرد موجب زیبایی شهری نیز می‌گردد. فنرهای به کار رفته در راکت‌های نگهدارنده این نوع بنر، آن را هنگام وزش باد انعطاف‌پذیر می ‎سازد که نیروی اعمال شده بهسمت بنر، از طریق فنر به فک متحرک منتقل می‌گردد و در نتیجه بنر، از آسیب در امان می‌ماند که با توقف وزش باد، فک متحرک دوباره به حالت اولیه خود برمی‌گردد.
نکات کلیدی در چاپ بنر
۱- رنگ آمیزی: رنگ بنرها باید با توجه به مکانی که قرار است در آنجا نصب شود، انتخاب گردد. برای مثال اگر مکان مورد نظر دارای رنگ آمیزی تیره است، بهتر است در هنگام چاپ بنر، از رنگ‌های روشن استفاده شود.

۲- استفاده مناسب از فضا؛ اگر بخواهید در طراحی بنر از پیکسل استفاده کنید و بقیه فضا را با متن پر کنید دچار یک اشتباه شده اید.

۳- استفاده از تصاویر مرتبط با حرفه؛ تصاویری که برای چاپ روی بنر استفاده می‌شوند، باید در عین جدید و بکر بودن، با حرفه و کسب و کار مورد نظر نیز مرتبط باشد.

۴- ارائه پیامهای هوشمندانه؛ مطالبی که برای چاپ روی بنر انتخاب می‌شوند باید هوشمندانه، تأثیرگذار و مختصر باشند.استفاده از کلمات رایج و عامیانه می‌تواند عامل مؤثری در میزان تأثیرگذاری متن باشد. عدم استفاده از کلمات تخصصی و اصطلاحات پیچیده موجب تسهیل فهم متن بنر می‌گردد.

۵- استفاده از مطالب طنز؛ استفاده از مطالب طنز و جملات ماندگار موجب افزایش تاثیرگذاری بنر و جذابیت آن در ذهن مخاطبان می‌گردد.

چاپ بنر
چاپ بنر در اشکال و رنگ‌های متنوعی صورت می‌گیرد که می‌توان بر اساس کاربرد، آن را به شکل‌های مختلفی طراحی نمود. برخی از بنرها به دلیل استفاده از رنگ نامرغوب در مقابل نور خورشید به مرور زمان رنگ خود را از دست می‌دهند، اما برخی دیگر از بنرها که در مرحله چاپ از روکش UV  برای آنها استفاده می‌شود، تا چندین سال رنگ خود را حفظ کنند. همچنین نباید از تأثیر و نقش نوع دستگاه چاپ در بالا بودن کیفیت چاپ بنر غافل شد